رفتن به بالا

آخرین های ورزش ایران و استان اردبیل از نگاه ناظر ورزش

تعداد اخبار امروز : 6 خبر


 • چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
 • الأربعاء ۲۳ رمضان ۱۴۴۲
 • 2021 Wednesday 5 May
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

دور دوم رقابت های فوتسال لیگ دسته دوم باشگاه های کشور از پنجم اردیبهشت ماه با حضور تیم الغدیر و میزبانی اردبیل برگزار می شود. با پایان یافتن مرحله اول رقابت ها ۱۶ تیم به دور دوم راه پیدا کردند که در این مرحله تیم ها در چهار گروه چهار تیمی ، مسابقات را پیگیری […]

دور دوم رقابت های فوتسال لیگ دسته دوم باشگاه های کشور از پنجم اردیبهشت ماه با حضور تیم الغدیر و میزبانی اردبیل برگزار می شود.
با پایان یافتن مرحله اول رقابت ها ۱۶ تیم به دور دوم راه پیدا کردند که در این مرحله تیم ها در چهار گروه چهار تیمی ، مسابقات را پیگیری کرده و از هر گروه دو تیم جواز حضور در مرحله سوم را به دست می آورند. هشت تیم صعود کننده به مرحله سوم در دو گروه چهار تیمی رقابت خواهند کرد و از هر گروه تیم های اول و دوم فصل آینده در لیگ دسته اول باشگاه ها حضور خواهند یافت.
تیم فوتسال الغدیر در دور دوم رقابت ها با تیم های خالص سازان زنجان، اروم آلیاژ ارومیه و دانشگاه آزاد اسلامی شادگان هم گروه می باشد.
الغدیر تیم جوان و بی ادعای اردبیل با عملکردی که در دور اول رقابت ها داشت شایسته بهترین تقدیرهاست. این تیم با مشکلات عمده ای دست و پنجه نرم کرد و چون عشق به فوتسال و صداقت در کار و عمل اولین و آخرین حرف را در فضای آن می زد موانع با صبر و شکیبایی و حوصله یکی پس از دیگری پشت سر گذاشته شد تا نتیجه مقاومت های اصولی و نگاه واقع بینانه به وقایع و حوادث روی داده حاصلی بزرگ و قابل توجه چون صعود به دور دوم رقابت ها داشته باشد.
علی رغم همه مشکلاتی که الغدیر با آنها مواجه بود دست اندرکاران تیم از مدیریت باشگاه تا کادر سرپرستی و فنی چون به کارشان اعتقاد داشتند دست از تلاش برنداشتند و با کسب نتایج قابل قبول نشان دادند که در عرصه ورزش هر جمعی نان و زحمت و کوشش خود را می توانند بخورند.
آنهایی که با بروز کمترین مشکل قافیه را می بازند و امیدی به موفقیت و رسیدن به سر منزل مقصود را از دست می دهند، نمی توانند کاری را به پایان برسانند ولی اندک دست اندرکاران تیم الغدیر کاری کردند کارستان که در خور هرگونه توجه و مساعدت می باشند.
به احترام تیمی که در جریان یک دوره از مسابقات مهمی چون لیگ دسته دوم ، هفت بازیکن از چهارده بازیکن خود را به دلایل مختلف از دست بدهد ولی همچنان سرپا و استوار باشد و از اصولی که به آن اعتقاد دارد کوتاه نیاید و به دور دوم رقابت ها نیز صعود کند، باید کلاه از سر برداشته شود.
میزبانی دور دوم
میزبانی دور دوم اقدام بسیار مناسبی بود که دست اندرکاران باشگاه نسبت به تحقق آن اقدام کردند. هرچند که وضعیت مالی باشگاه کار را برای آنها با مشکلات زیادی مواجه خواهد کرد اما همت و ارادۀ عینی مدیر عامل باشگاه و امیر رضا سعیدی سرپرست جوان و فعال آن، زمینه را برای برگزاری و میزبانی مطلوب این رقابت ها فراهم خواهند کرد.
تیم در مقطعی قرار دارد که نیازمند پشتیبانی و حمایت مادی و معنوی است. این تیم تنها تیمی از استان است که در سطحی چون دسته دوم حضور دارد و به نظر می رسد با توجه به موقعیت از طرف مسؤولین و دست اندرکاران مربوطه مورد عنایت و توجه قرار نگرفته است.
این ادعا نفی کننده برخی از حمایت ها از جمله تأمین زمین مورد نیاز تیم برای مسابقه و تمرین از سوی اداره ورزش و جوانان شهرستان اردبیل نیست. آنها تا آنجا که در توان داشته اند قدم هایی برای بهبود اوضاع برداشته اند ولی مطمئن شرط لازم برای موفقیت نهایی نمی تواند باشد.
تیم برای اینکه بتواند دور دوم رقابت ها را با موفقیت پشت سر بگذارد نیاز به توجه بیشتر دارد. هرچند که تاکنون در هیچ مصاحبه و گفتگویی مسؤولین تیم لب به گلایه باز نکرده اند ولی کمک و مساعدت بیشتر می تواند آنها را در صعود به دور سوم همراهی نماید.
گرچه یاران فارغند از یاد من
از من ایشان را هزاران یاد باد
ضرورت حضور تماشاگران
تماشاگران سرمایه های ورزش هستند. بدون حضور گرم و صمیمی آنها شور و نشاط در فضای هیچ مسابقه ای نمی تواند حاکم باشد. تماشاگران اردبیلی و دوستداران فوتبال و فوتسال هر زمانی که به وجودشان نیاز بوده در انجام وظیفه کوتاهی نکرده اند و این بار الغدیر برای غلبه یافتن بر حریفان و رسیدن به دور سوم رقابت های لیگ نیاز به همکاری صمیمانه تماشاگران خونگرم دارند.
نجربه ثابت کرده است که تیم های اردبیلی حاضر در سطوح مختلف رقابت های لیگ در رشته های ورزشی با محبت مسؤولین رده بالای استان روبرو نمی شوند. ورزشی ها برای دستیابی به سکوهای بالا ، خود باید آستین همت بالا بزنند و چشم امید به آنها نداشته باشند. بنابراین تماشاگران در مدت سه روز برگزاری رقابت ها سکوهای ورزشگاه شهید آسمانی را باید به تصرف خود درآورند و از تیمی که تبلور همکاری، غیرت و تعصب است پشتیبانی نمایند.
انتظار از صدا و سیمای اردبیل
امیر رضا سعیدی سرپرست تیم الغدیر از بی توجهی صدا و صسیمای اردبیل به فوتسال گله مند است و می گوید: این تیم در دور اول رقابت ها اصلا دیده نشد و انگار نه انگار که تیمی از فوتسال استان در لیگ دسته دوم رقابت ها حضور دارد. عزیزان صدا و سیما باید در کنار اهمیت دادن به فوتبال در لیگ دسته سوم به رقابت های فوتسال دسته دوم نیز نگاه خاصی می کردند.
وی افزود: تلاشگران صدا و سیمای اردبیل در آخرین دیدار دور اول بخش هایی از مسابقه حساس با اروم آلیاژ ارومیه را ضبط کردند ولی تاکنون نسبت به پخش آن نیز اقدام نکرده اند.
وی در ادامه گفت: با موفقیتی که تیم الغدیر در لیگ دسته دوم به دست آورده آیا حقش نبود که مدیر عامل باشگاه به برنامه ورزشی دعوت شود ؟ آیا غیر از الغدیر و فوتسال، با رشته دیگری هم چنین رفتار می شد؟
امید است دست اندرکاران برنامه های ورزشی در دور دوم رقابت ها به فوتسال در دل برنامه های خود جایی در نظر بگیرند و اگر امکانش فراهم شود حداقل یکی از بازی های آن به طور مستقیم از شبکه سبلان پخش شود.
حمایت آرتا جوجه سبلان
باید از شرکت آرتا جوجه سبلان و مدیر عامل آن به نیکی یاد شود که بخشی از هزینه های جاری الغدیر را تأمین می کند. امید است شرکت آرتا جوجه سبلان به مرور حمایت از ورزش را در سطح قابل قبولی گسترش بدهد و بخصوص برای الغدیر در دور دوم رقابت ها توجه خاصی داشته باشد.

اخبار مرتبطآخرین مطالب