رفتن به بالا

آخرین های ورزش ایران و استان اردبیل از نگاه ناظر ورزش

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
 • الإثنين ۲۳ ذو الحجة ۱۴۴۲
 • 2021 Monday 2 August
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

  وقتی از ناکامی‌ها و شکست‌ها سخن می‌گوییم و این بحث را بارها تکرار می‌کنیم نه از برای مقصر جلوه دادن یک شخص و یا یک مجموعهT بلکه از نظر آگاه‌سازی مسئولین و افکار عمومی برای کمک به سامان بخشیدن فوتبال و قرار دادن آن در مسیر پیشرفت می‌باشد. در کنار اطلاع رسانی از نتایج ضعیف […]

 

وقتی از ناکامی‌ها و شکست‌ها سخن می‌گوییم و این بحث را بارها تکرار می‌کنیم نه از برای مقصر جلوه دادن یک شخص و یا یک مجموعهT بلکه از نظر آگاه‌سازی مسئولین و افکار عمومی برای کمک به سامان بخشیدن فوتبال و قرار دادن آن در مسیر پیشرفت می‌باشد.

در کنار اطلاع رسانی از نتایج ضعیف باید به موفقیت‌ها و درخشش‌ها نیز اشاره شود. حضور یک تیم در رقابت‌هایی با سطح بالا اگر با نتیجه مطلوب همراه باشد پرداختن به آن و تکرار آن می‌تواند انگیزه برای ادامه مسیر را در بین دست اندرکاران و بازیکنان یک تیم افزایش دهد.

صعود تیم فوتبال نوجوانان شهرداری اردبیل به مرحله دوم رقابت‌های لیگ برتر، نشان دهنده وجود استعداد و توانانی در بین جوانان و نوجوانان و مربیان فوتبال منطقه است. باید حسرت و تأسف خورد که چرا نمی‌توانیم و یا نمی‌خواهیم از داشته‌های خود در فوتبال، به درستی استفاده کرده و بهره‌برداری لازم را بکنیم.

نتایج به دست آمده توسط تیم‌های اردبیل در رقابت های سال جاری فوتبال، تصور صعود تیم نوجوانان شهرداری از گروه را به حداقل کاهش داده بود ولی در میدان عمل کار بزرگی انجام پذیرفت و این تیم به عنوان تیم دوم گروه به دور بعدی راه پیدا کرد.

چرا تصور صعود به دور دوم در نزد برخی‌ها غیر ممکن شده بود و به چه دلیلی پیش‌بینی نتایج، حول محور عدم صعود می‌چرخید؟ دلیل این امر تا حدودی مشخص است، شرایط فوتبال و باشگاه شهرداری و نتایج به دست آمده توسط نمایندگان استان در رقابت‌های مختلف، انتظار کسب نتیجه از این تیم را سخت می‌کرد.

اگر منصفانه به اتفاقات فوتبال منطقه نگاه شود، تصور درخشش در جمع برترین‌ها در سطح کشور با شرایط موجود تقریبا غیر ممکن است. البته در این میان نباید زحمات کسانی که صادقانه در فوتبال منطقه و در قالب مدارس فوتبال و یا تیم‌های فعال متحمل می‌شوند را نادیده گرفتاما در حالت کلی و با عنایت به واقعیت‌های موجود، موفقیت کامل نیاز به برنامه‌ریزی اصولی و اقدامی همه جانبه دارد.

آن‌هایی که می خواهند به فوتبال خدمت کنند برای ایفای نقش و وظیفه خود فراتر از کمیت گرایی، خودفریبی و نادیده گرفتن واقعیت‌های موجود باید فکر کنند و عمل نمایند.

فوتبال ما از زمینه لازم برای قرار گرفتن در مسیر پیشرفت برخوردار است.فوتبال ما اگر از شر حاشیه سازان، عوضی آمده‌ها، لنگر انداخته‌ها و فرصت طلب‌ها پاکسازی شود و افکاری آینده نگر و متعهد به مدیریت جهادی در آن حاکم شود، می‌تواند سریع‌تر موفقیت‌های از دست رفته را به دست آورد و برای اثبات حقانیت، گام‌های اساسی بردارد.

اخبار مرتبطآخرین مطالب