رفتن به بالا

آخرین های ورزش ایران و استان اردبیل از نگاه ناظر ورزش

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
 • الإثنين ۲۳ ذو الحجة ۱۴۴۲
 • 2021 Monday 2 August
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی در المپیک ۲۰۲۰ توکیو در دهمین روز المپیک آغاز می‌شود و ۱۱ گوش‌شکسته ایران طی ۶ روز متوالی برابر حریفان به روی تشک می‌روند. به گزارش ایرنا،  سی و دومین دوره بازی‌های المپیک از اول مردادماه در توکیو آغاز می‌شود و فرنگی‌کاران ایران در ۱۰ مردادماه برابر رقبا به روی […]

رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی در المپیک ۲۰۲۰ توکیو در دهمین روز المپیک آغاز می‌شود و ۱۱ گوش‌شکسته ایران طی ۶ روز متوالی برابر حریفان به روی تشک می‌روند.

به گزارش ایرنا،  سی و دومین دوره بازی‌های المپیک از اول مردادماه در توکیو آغاز می‌شود و فرنگی‌کاران ایران در ۱۰ مردادماه برابر رقبا به روی تشک می‌روند. این رقابت‌ها در ۶ وزن است که از ایران پنج نماینده حضور دارد.

رقابت‌های  ۶۰ و ۱۳۰ کیلوگرم کشتی فرنگی روزهای ۱۰ و ۱۱ مردادماه برگزار می‌شود که در وزن ۶۰ کیلوگرم علیرضا نجاتی و در ۱۳۰ کیلوگرم امیر میرزازاده به روی تشک می‌روند.

همچنین مسابقات وزن‌های ۷۷ و ۹۷ کیلوگرم هم در روزهای ۱۱ و ۱۲ مرداد با حضور محمدعلی گرایی و محمدهادی ساوری برگزار می‌شود.

ایران در وزن ۸۷ کیلوگرم نماینده ندارد و در وزن ۶۷ کیلوگرم محمدرضا گرایی در روزهای ۱۲ و ۱۳ مردادماه به روی تشک می‌رود.

رقابت‌های مقدماتی کشتی ساعت ۱۱ و مبارزه‌های نیمه‌نهایی از ۱۸:۴۵ دقیقه به وقت محلی آغاز می‌شود. همچنین مرحله شانس مجدد و فینال هر وزن در دومین روز رقابت‌های هر وزن برگزار خواهد شد.

کشتی فرنگی برای نخستین بار در المپیک ۱۹۶۰رم با چهار فرنگی‌کار اعزام شد و در اولین حضورش نخستین مدال کشتی فرنگی از جنس برنز توسط محمد پذیرایی تصاحب شده است. کشتی فرنگی که پای ثابت مدال‌آوری ایران در ادوار المپیک است  از نخستین حضور خود تا به امروز در بازی‌ها حضور دارد.

پس از پایان رقابت‌های کشتی فرنگی، مسابقات کشتی آزاد از ۱۳ تا ۱۶ مر دادماه در ۶ وزن برگزار می‌شود که در روزهای ۱۳ و ۱۴ مرداد نمایندگان کشورمان در سه وزن ۵۷، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم به مصاف حریفان خواهند رفت. در وزن ۵۷ رضا اطری، در وزن ۸۶ کیلوگرم حسن یزدانی و در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امیرحسین زارع به روی تشک می‌روند.

همچنین مبارزه‌های وزن ۷۴ کیلوگرم و ۱۲۵ کیلوگرم در روزهای ۱۴ و ۱۵ مردادماه و وزن ۹۷ و ۵۶ کیلوگرم نیز روزهای  ۱۵ و ۱۶ مردادماه برگزار می‌شود.

کشتی آزاد یکی از  رکورددارترین رشته‌های ورزشی ایران در تمامی ادوار المپیک است از ۱۹۴۸ لندن تا ۲۰۲۰ توکیو.

کشتی آزاد تاکنون در ۱۷ دوره حضورش در المپیک  ۳۵ مدال ۶ مدال طلا ۱۳ نقره و ۱۷ برنز کسب  و در رشته فرنگی ۷ مدال شامل ۳ طلا، یک نقره و ۳ برنز کرده است. حسن یزدانی در بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو ایران را پس از ۱۶ سال در کشتی آزاد صاحب مدال طلا کرد.

اخبار مرتبطآخرین مطالب