رفتن به بالا

آخرین های ورزش ایران و استان اردبیل از نگاه ناظر ورزش

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


 • دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
 • الإثنين ۱۲ صفر ۱۴۴۳
 • 2021 Monday 20 September
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

دونده سرعتی ایران با قرار گرفتن در رده چهارم گروه خود در مرحله اول المپیک توکیو، نتوانست به نیمه‌نهایی صعود کند. حسن تفتیان در گروه ششم مرحله اول ماده ۱۰۰ متر دو و میدانی المپیک توکیو به میدان رفت و با زمان ۱۰ ثانیه و ۱۹ صدم ثانیه در رده چهارم گروه خود قرار گرفت. […]

دونده سرعتی ایران با قرار گرفتن در رده چهارم گروه خود در مرحله اول المپیک توکیو، نتوانست به نیمه‌نهایی صعود کند.

حسن تفتیان در گروه ششم مرحله اول ماده ۱۰۰ متر دو و میدانی المپیک توکیو به میدان رفت و با زمان ۱۰ ثانیه و ۱۹ صدم ثانیه در رده چهارم گروه خود قرار گرفت.

تفتیان برای صعود به مرحله نیمه‌نهایی باید در میان سه نفر برتر گروه خود قرار می‌گرفت. البته سه نفر برتر همه گروه‌ها که در میان سه دونده اول گروه خود قرار نگرفته‌اند هم به مرحله بعد می‌رسند اما با توجه به رکورد تفتیان، چنین اتفاقی برای وی رقم نمی‌خورد.

دونده سرعتی ایران در خط یک گروه ۶ به مصاف دوندگانی از توگو، ساحل عاج، آفریقای جنوبی، آنیگوآ و باربودا، برزیل، کانادا، زیمباوه و لیبریا رفت. در نخستین بار که مسابقه آغاز شد، دونده توگویی خطا کرد و به همین دلیل استارت تکرار شد. دونده خطاکار هم از گروه کنار رفت.

رکورد ایران با ۱۰ ثانیه و ۳ صدم ثانیه در اختیار تفتیان است. این دونده سرعتی ایران که در رده ۵۷ رده‌بندی جهانی قرار دارد، امروز بهترین رکورد سال ۲۰۲۱ خود را ثبت کرد.

تفتیان از نظر بهترین رکورد شخصی نفر ششم گروه، از نظر بهترین رکورد سال نفر هفتم گروه و از نظر رده‌بندی جهانی نفر ششم گروه بود.

وی در المپیک ریو با زمان ۱۰ ثانیه و ۱۷ صدم ثانیه در رده سوم گروه خود در مرحله اول قرار گرفت و به نیمه‌نهایی رسید. تفتیان در نیمه‌نهایی هم رکورد ۱۰ ثانیه و ۲۳ صدم ثانیه را ثبت کرد و حذف شد.

 

اخبار مرتبطآخرین مطالب