رفتن به بالا

آخرین های ورزش ایران و استان اردبیل از نگاه ناظر ورزش

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


 • پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
 • الخميس ۲۱ ربيع أول ۱۴۴۳
 • 2021 Thursday 28 October
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

حاشیه‌هایی که به‌دنبال مسائل مطرح‌شده در مورد شهردار سابق و شهرداری اردبیل در ارتباط با جامعه رسانه‌ای و فعالین فضای مجازی به‌وجودآمده، فرصت مناسبی را فراهم کرده تا برای همیشه بساط برخی از عناوین رایج چون مطبوعات حرف گوش کن و آگهی بگیر، کانال‌های باج گیر، نور چشمی‌های مطبوعاتی و کانال‌های تخریبی، برای همیشه برچیده […]

حاشیه‌هایی که به‌دنبال مسائل مطرح‌شده در مورد شهردار سابق و شهرداری اردبیل در ارتباط با جامعه رسانه‌ای و فعالین فضای مجازی به‌وجودآمده، فرصت مناسبی را فراهم کرده تا برای همیشه بساط برخی از عناوین رایج چون مطبوعات حرف گوش کن و آگهی بگیر، کانال‌های باج گیر، نور چشمی‌های مطبوعاتی و کانال‌های تخریبی، برای همیشه برچیده شود و از دامنه گمانه‌زنی‌ها و حرف و حدیث‌های متعدد کاسته گردد.
هواداری های افراطی، تخریب‌های سوال‌برانگیز، بزرگنمایی‌ها و دامن زدن به آمارسازی‌ها، در سایه وجود رسانه‌های مجازی فراگیر امکان‌پذیر شده و عرصه لازم برای بیان برخی از حرف‌ها و جانبداری‌ها، بی لکنت و بدون دست‌انداز فراهم شده‌است.
تغییر مواضع در جمع فعالین فضای مجازی و تغییر برخی از معیار ها در کوتاه زمان ممکن، تردید در صداقت و بی‌طرفی آن‌ها را دوچندان می‌کند. زمانی برخی‌ها که بیان یک جمله در مورد ضعف شهرداری را گناهی بزرگ می‌دانستند به یک باره به منتقدین مجموعه تبدیل می‌شوند و حتی بیان یک کلمه در وصف آن‌ها را نیز برنمی‌تابند. مقایسه مواضع مختلف در فضای مجازی که فاصله بین آن‌ها نیز چندان قابل‌توجه نیست می‌تواند در اذهان، سوالات متعددی را مطرح کند و مسلم، مهم در این وضعیت، بحث کدام درست و یا کدام ادعا غلط و نادرست است، نیست بلکه آنچه اهمیت دارد موضوع تغییر معیارها و رنگ عوض کردن‌های سریع به‌ظاهر مدعیان حقوق مردم و شهر می‌باشد.
هر روز در سطح جامعه ادعاهای مختلفی مبنی‌بر دریافت میلیونی برخی از فعالان فضای مجازی و عرصه رسانه و یا دریافت حقوق ماهیانه بدون حضور در محل انجام‌وظیفه و تحت عناوین پوششی و ساختگی به گوش می‌خورد. جمعی خواسته یا ناخواسته به دلایل مختلف چه شخصی و سلیقه‌ای و چه از روی احساس مسئولیت در قبال وضعیت موجود به این ادعاها دامن می‌زنند و درنهایت جو نه‌چندان مطلوب در مورد رسانه‌ها و وابستگان به آن ایجاد می‌شود.
در این آشفتگی بازار، همه خانواده رسانه به یک چوب رانده می‌شوند و عدم شفاف‌سازی توسط مسئولین در قبال این قبیل ادعاها، کسانی که به عشق مردم در رسانه فعال هستند را نیز زیر سوال می‌برد و آن‌ها را در ردیف باج گیران و دروغ‌گویان قرار می‌دهد.
البته دراین‌میان بهترین مسیر و راه‌حل ممکن برای پایان دادن به این‌موضوع و مشخص کردن صحت و یاسقم ادعاها، شفاف‌سازی مناسب از سوی دست‌اندرکاران مربوطه است.
یکی از معانی شفافیت آن است که مسئولان در همه عملکردهای خود، خود را در برابر مردم و افکار عمومی ببینند و هیچ موضوعی را از آن‌ها پنهان نکند. چنان‌که هرگونه پنهان‌کاری زمینه فساد را بالا می‌برد و هر نوع شفافیت قادر است از بروز فساد پیشگیری نماید.
انتظار می‌رود برای صیانت از حرمت رسانه و ارج گذاشتن به تلاش همه فعالان رسانه که صادقانه در انجام‌وظیفه تلاش می‌کنند و نفع جامعه و مردم را با چیز دیگری معامله نمی‌ نمایند،شهردار جدید با هماهنگی‌های لازم، در این ارتباط شفاف سازی کند و اگر ادعاها صحت داشته باشد آن‌هایی را که از سفره شهرداری متنعم شده اند، معرفی بکنند
بدون‌شک در صورت صحت بخشی از ادعاها و شفاف‌سازی مسئولین، می‌توان به پاک‌سازی فضای رسانه و آشنایی مردم و افکار عمومی با بندگان سیم و زر امیدوار شد.

اخبار مرتبطآخرین مطالب