رفتن به بالا

آخرین های ورزش ایران و استان اردبیل از نگاه ناظر ورزش

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


 • پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
 • الخميس ۲۱ ربيع أول ۱۴۴۳
 • 2021 Thursday 28 October
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

 • یکشنبه 12 سپتامبر 2021 - 18:24
 • کد خبر : 13400
 • مشاهده : 30 بازدید
 • پیشخوان » کشتی
 • چاپ خبر : همکاری تیم آنالیزور در کنار کادرفنی تیم ملی کشتی آزاد

پژمان درستکار سرمربی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان در بدو حضور در فدراسیون، اهمیت فراوانی به بحث آنالیز داده و به نظر می‌رسد تیمی به غیر از کادرفنی، ملی‌پوشان کشتی و حریفان را برای حضور در پیکارهای جهانی مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهند. به گزارش ایرنا، یکی از مشکلات اساسی نمایندگان کشتی کشورمان در […]

پژمان درستکار سرمربی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان در بدو حضور در فدراسیون، اهمیت فراوانی به بحث آنالیز داده و به نظر می‌رسد تیمی به غیر از کادرفنی، ملی‌پوشان کشتی و حریفان را برای حضور در پیکارهای جهانی مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهند.

به گزارش ایرنا، یکی از مشکلات اساسی نمایندگان کشتی کشورمان در چند سال اخیر موضوع بدنسازی و آماده نبودن به خصوص در دقایق پایانی کشتی و از همه مهمتر شیوه مبارزه با هر حریف و مدیریت کشتی است. موضوعی که سبب شده نمایندگان کشورمان با وجود پیش بودن از حریفان در نهایت مبارزه را در عین شایستگی واگذار کنند.

پژمان درستکار در بدو انتخابش به عنوان سرمربی تیم ملی در این خصوص گفت: اعتقاد دارم که سرمربی تیم‌ ملی نباید هر دفعه برای هر مسابقه بخش زیادی از وقت و انرژی خود را صرف انتخاب ملی‌پوشان و چیدمان تیم کند، بلکه همین وقت و انرژی باید صرف مسائل فنی شامل آنالیز، کار بر روی موارد تکنیکی و تاکتیکی، بالا بردن آمادگی جسمانی و ارتقاء فاکتورهای روحی و روانی ملی‌پوشان شود. این را هم بگویم که خودم را در همه امور عقل کل نمی‌دانم و با اعتقاد به خرد جمعی، سعی می‌کنم از متخصصان علم تمرین، آنالیز، تغذیه، بدنسازی و … کمک و مشاوره بگیرم تا کار با کیفیت بهتری به سمت جلو حرکت کند.

وی تصریح کرد: با یک تیم قدرتمند و با علم بالا در زمینه طراحی تمرین ساعت‌ها نشستیم تا با یک برنامه‌ریزی دقیق بتوانیم کشتی‌گیران را با در نظر گرفتن شرایط خاصی که دارند به یک فرم ایده‌آل جهت حضوری موفق در رقابت‌های پیش‌رو برسانیم. همچنین یک تیم بسیار قوی در زمینه آنالیز در کنار تیم قرار گرفته است که به صورت بسیار دقیق نقاط ضعف و قوت ملی‌پوشان و حریفان آن‌ها را شناسایی می‌کند تا در رقابت‌های جهانی کشتی‌گیر حرکات حریف را بشناسد و بداند که هدف حریف از برخی حرکات چیست و اصطلاحا دست حریف را بخواند و اجازه پیاده‌سازی تاکتیک‌ها را به حریف ندهد و با این کار بتوانیم اشتباهات را به حداقل برسانیم.

رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان روزهای ۱۰ تا ۱۳ مهرماه در شهر اسلو نروژ برگزار می‌شود و به همین منظور مرحله دوم تمرینات تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان با کادر جدید از روز ۱۵ شهریور آغاز شد.

ترکیب تیم ملی کشتی آزاد در پیکارهای بزرگسالان جهان:

۵۷ کیلوگرم: علیرضا سرلک

۶۱ کیلوگرم: رحمان عموزاد خلیلی

۶۵ کیلوگرم: امیرمحمد یزدانی

۷۰ کیلوگرم: عرفان الهی

۷۴ کیلوگرم: یونس امامی

۷۹ کیلوگرم: محمد نخودی

۸۶ کیلوگرم: حسن یزدانی

 

۹۲ کیلوگرم: کامران قاسمپور

۹۷ کیلوگرم: مجتبی گلیج

۱۲۵ کیلوگرم: امیرحسین زارع

اخبار مرتبطآخرین مطالب