رفتن به بالا

آخرین های ورزش ایران و استان اردبیل از نگاه ناظر ورزش

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۴ تیر ۱۴۰۰
 • الجمعة ۱۵ ذو القعدة ۱۴۴۲
 • 2021 Friday 25 June
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

در آخرین روز از دور مقدماتی فوتسال دسته دوم باشگاه های اردبیل، الغدیر یکی از دو نماینده استان با غلبه بر آلیاژ ارومیه بعنوان تیم سوم گروه به دور دوم مسابقات راه پیدا کرد. یاران الغدیر اهمیت آخرین مسابقه را به خوبی درک کرده بودند. کلید صعود به دور بعد در دستان خود آنها بود […]

در آخرین روز از دور مقدماتی فوتسال دسته دوم باشگاه های اردبیل، الغدیر یکی از دو نماینده استان با غلبه بر آلیاژ ارومیه بعنوان تیم سوم گروه به دور دوم مسابقات راه پیدا کرد.
یاران الغدیر اهمیت آخرین مسابقه را به خوبی درک کرده بودند. کلید صعود به دور بعد در دستان خود آنها بود و چه خوب یاران حسین رحیمی فعل خواستن را صرف کردند و با پیروزی ۳ بر صفر شادی را به اردوی ورزش دوستان و فوتسالی های اردبیلی به ارمغان آوردند.
عشق به فوتسال و تعصب به این رشته ورزشی و پیراهن اردبیل در نزد همه بازیکنان ،کادر فنی و کادر سرپرستی الغدیر به طور کامل معنی شده است. زمانی که رحیمی تصمیم به شرکت در رقابت های دسته دوم گرفت با دستانی خالی و بدون پشتوانه ای قوی و با کمک جمعی از بازیکنان متعصب و با مدد گرفتن از علاقه به توسعه این رشته قدم به میدان گذاشت و هرچند که در نیمه راه برخی ها خواستند دست این تیم را بگیرند ولی در آغاز عشق به فوتسال همه ناهمواری هاو پستی و بلندی ها را هموار کرد.
صعود به دور بعدی پاداش یا علی گفتن جمعی جوان صادق و بی ادعا به رحیمی و دیگر دست اندرکاران الغدیر بود. آن دسته از بازیکنانی که تا آخر رقابت ها در صحنه ماندند و به عهدی که بسته بودندپایبند شدند بزرگانی هستند که با امید واری و انگیزه بیشتر به دور دوم رقابت ها گام خواهند گذاشت.
پول بی کمال
امروزه در هر رشته ورزشی پول حرف اول و آخر را می زند. در فوتبال و فوتسال کمتر اتفاق می افتد که تیمی بدون تعهد دست اندرکارانش برای پرداخت بتواند در جریان یک دوره رقابت دوام بیاورد و بالاتر از آن موفق به کسب نتایج در خور تحسین نیز بشود. جمع الغدیر و یارانی که تا آخرین روز دور مقدماتی جنگیدند و با کمبودها ساختند و خم بر ابرو نیاوردند و یک رنگ ماندند ،جمعی هستند که نمونه اش در ورزش و فوتسال ایران باید با میکروسکوپ به دنبالشان گشت.
جوانی که بتواند برای بازی در تیمی با امکانات محدود دست رد به پول بی کمال و وسوسه های آن بزند قابل ستایش هستند. امیدواریم دور بعدی رقابت ها نیز شاهد درخشش جوانان بی ریا،صادق،تلاشگر و عاشق فوتسال الغدیر باشد.
حضور تماشاگران
تماشاگران اردبیلی نشان دادند که اگر آب باشد شناگران ماهری هستند. آنها که حساسیت بازی با نماینده ارومیه را می دانستند از نیم ساعت قبل از آغاز بازی در سالن شهید آسمانی اردبیل حضور یافتند و تا نواختن سوت پایان مسابقه توسط داور به خوبی تیم الغدیر را حمایت کردند و در پیروزی قاطع این تیم سهیم شدند.
پس از پایان بازی رضایت در چهره تماشاگران و لیدرهای دوست داشتنی آنها موج می زد و امید می رود در دور دوم حمایت از این تیم در بعد وسیعی توسط تماشاگران انجام پذیرد.
حمایت آرتا پروتئین
از اینکه یکی از واحدهای صنعتی اردبیل ،تیم الغدیر را مورد حمایت قرار می دهد جای بسی خوشحالی است. ابعاد حمایت و چگونگی آن نمی توان اهمیت زیادی داشته باشد همین که مدیرعامل این واحد برای حمایت اقدام کرده است امری ستودنی است و مسلما الغدیر در دور دوم رقابت ها بیشتر از حمایت های آرتاپروتئین و حاج نوری مدیرعامل آن برخوردار خواهد شد.
حضور مسئولین در جایگاه
برای حمایت از تیم، جمعی از مسئولین اداره کل ورزش و جوانان از جمله بهرام آقاخانی سرپرست،محمد برادران معاون ورزشی و عوض نخست سرپرست اداره ورزش شهرستان اردبیل به همراه حاج نوری مدیرعامل آرتا پروتئین و تنی چند از دست اندرکاران این واحد در جایگاه مخصوص حضور داشتند. در گوشه ای دیگر از سالن،پیشکسوتان و یاران نام آشنای فوتبال و فوتسال اردبیل نیز برای تشویق جوانان الغدیر به تماشا نشسته بودند.
بی تکلیفی فوتبال شهرستان اردبیل
سرنوشت نامعلوم هیات فوتبال شهرستان اردبیل و خلاصه شدن تشکیلات آن در یک ابلاغ یکی از مشکلات عمده این رشته ورزشی در سطح شهرستان اردبیل است. گویا عده ای دوست ندارند فوتبال اردبیل سر و سامان بگیرد. فوتبال شهرستان اردبیل در بدترین شرایط دوران حیات خود به سر می برد. اگر شهرستان اردبیل و فوتبال آن صاحب دارد پس چرا در رقابت های حساس و مهمی چون دیدار الغدیر و آلیاژارومیه در سالن مسابقه اثری از آنها دیده نمی شود؟
چه کسانی مایل هستند که فوتبال اردبیل همچنان در حالت نزار،بیماری و عدم توانایی روزگار بگذراند؟ از بلاتکلیفی و سرگردانی این رشته در اردبیل چه هدفی دنبال می شود و این کار در راستای نفع و خواسته چه گروهی اعمال می شود؟
اگر تکلیف فوتبال اردبیل را مشخص نکنند و تحرکی در آن ایجاد ننمایند و برای تعالی ان برنامه ریزی نکرده و هیات فوتبال شهرستان را احیا ننمایند خیانتی انجام می پذیرد که در تاریخ ماندنی می شود.
اداره کل ورزش و جوانان و اداره شهرستان و بالاتر از همه فرماندار اردبیل به عنوان مسئول اجرائی شهرستان،نابودی و بی تحرکی فوتبال شهرستان اردبیل را به تماشا ننشینند و برای آن نسخه ای موثر و شفابخش بپیچند.
تقویت تیم
تیم برای تقویت در دور دوم نیاز به تقویت و به کارگیری نفرات جدید دارد. اگر مقررات اجازه بدهد و امکان جذب وجود داشته باشد مسلما رحیمی و دیگر دست اندرکاران باید در این ارتباط اقدام مناسب انجام بدهند.
بحث دیگر نحوه برگزاری دور دوم رقابت ها می باشد. اگر قرار بر برگزاری به صورت مجتمع بوده باشد دست اندرکاران باشگاه می توانند با رایزنی و کمک آرتا پروتئین نسبت به ارائه پیشنهاد میزبانی پیشقدم باشند.
مسئولین و حضور در رختکن
نیمه اول این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید. مسئولین حاضر در جایگاه برای دقایقی بین دو نیمه در رختکن حضور یافتند و از زحمات بازیکنان و کادر فنی قدردانی کردند.
همراه مسئولین عده ای که به نظر می رسید هیچ مسئولیت در تیم و باشگاه ندارند با آنها همراه شدند که این خود شلوغی رختکن را در حالی که بازیکنان نیاز به فضای مناسب و استراحت دارند موجب می شود.
به هر حال آنهایی که بعد از پایان مسابقه با حضور در میدان خودی نشان دادند و با بازیکنان خوشحالی نمودند باید در عمل نیز حمایت از تیم را در دور دوم رقابت ها نشان بدهند.

اخبار مرتبط