رفتن به بالا

آخرین های ورزش ایران و استان اردبیل از نگاه ناظر ورزش

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


 • شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱
 • السبت ۱۵ محرم ۱۴۴۴
 • 2022 Saturday 13 August
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

رئیس فدراسیون هاکی گفت: برای تیم‌های ملی هاکی زنان و مردان مربی پاکستانی انتخاب کردیم تا از این پس زیر نظر این مربی به کار خود ادامه دهند. بهرام قدیمی در گفت وگو با ایرنا درباره مسابقات پیش روی تیم‌های ملی هاکی زنان و مردان، اظهار داشت: تیم ملی هاکی زنان در یازدهمین و مردان […]

رئیس فدراسیون هاکی گفت: برای تیم‌های ملی هاکی زنان و مردان مربی پاکستانی انتخاب کردیم تا از این پس زیر نظر این مربی به کار خود ادامه دهند.

بهرام قدیمی در گفت وگو با ایرنا درباره مسابقات پیش روی تیم‌های ملی هاکی زنان و مردان، اظهار داشت: تیم ملی هاکی زنان در یازدهمین و مردان در دهمین اردوی هشت روزه خود حضور دارند و پانزدهم مرداد به مسابقات قهرمانی آسیا در تایلند اعزام می‌شوند. در این دوره از مسابقات امیدواریم که زنان روی سکوی قاره کهن بایستند و یقین داریم که مردان نیز سهمیه جهانی را کسب خواهند کرد.

وی افزود: امکانات و تجهیزات لازم را تا ۲۰ روز آینده در اختیار هیئت‌های استانی قرار می‌دهیم. در مجموع برای ۲۰ اردو در بخش زنان و مردان چهار میلیارد تومان هزینه کردیم و حداقل ۴۰ هاکی باز به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام خواهند شد.

رئیس فدراسیون هاکی با اشاره به اینکه در یک‌ماه گذشته اردوی تدارکاتی را در بخش زنان و مردان با ترکیه برگزار کردیم، گفت: از تیم ملی هاکی ترکیه دعوت و اردو و دیدار تدارکاتی را با آنها برگزار کردیم و تیم ملی هاکی توانست ترکیه را شکست دهد.

قدیمی یادآور شد: برنامه‌ریزی کردیم تا اردوها و مسابقات تیم‌های ملی هاکی روی چمن دختران و پسران زیر ۲۱ سال را شروع کنیم و در مهر ماه آنها را راهی مسابقات کاپ امیدهای آسیا خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه مربی پاکستانی را برای تیم‌های ملی زنان و مردان انتخاب کردیم، خاطرنشان کرد: این مربی دهم تیر وارد ایران می‌شود و بزودی در تمرینات تیم های ملی حضور می یابد.

رئیس فدراسیون هاکی روی یخ تاکید کرد: کنفدراسیون هاکی آسیا تجهیزات ورزشی ما را فراهم کرده است و در مجموع ۲۰ پد دروازه‌بانی،۲ هزار چوب و ۱۵۰۰ توپ سالن چمن را برای ما ارسال کرد و در این زمینه با گمرک هم هماهنگی لازم را انجام دادیم.

وی گفت: کلاس‌های دانش‌افزایی مربیان برای مسابقات مهارت‌های مدارس نیز به مربیان آموزش داده می‌شود. همچنین شهریور ماه هم مسابقات دانش آموزان دختر و پسر در رده سنی هفت تا ۱۰ و ۱۱ تا ۱۲ ساله را برگزار می‌کنیم. در واقع المپیاد دانش‌آموزی هاکی چمنی را با کمک وزارت ورزش و جونان در رده سنی ۱۳ تا ۱۶ سال برگزار می‌کنیم. هاکی چمنی بانوان در رده‌های مختلف سنی پس ۵۰ سال تشکیل شد و وزیر ورزش قول حمایت داد. در صورت آمادگی این تیم و مساعدت وزارت ورزش به مسابقات برون مرزی اعزام خواهند شد.

اخبار مرتبط