رفتن به بالا

آخرین های ورزش ایران و استان اردبیل از نگاه ناظر ورزش

تعداد اخبار امروز : 6 خبر


 • جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱
 • الجمعة ۱۱ ربيع أول ۱۴۴۴
 • 2022 Friday 7 October
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

مسئول کمیته امور استان‌های فدراسیون فوتبال به‌دنبال حرف و حدیث‌های بعداز انتصاب سرپرست هیئت فوتبال خوزستان در مصاحبه‌ای به چگونگی صدور حکم پرداخته و به قانونی بودن آن تاکید کرده‌است. طهمورث حیدری در مصاحبه خود که در سایت رسمی فدراسیون نیز منتشر شده‌است گفت: «انتخاب هیأت‌رئیسه استان‌ها به طور دموکراتیک و با مراجعه به آرای […]

مسئول کمیته امور استان‌های فدراسیون فوتبال به‌دنبال حرف و حدیث‌های بعداز انتصاب سرپرست هیئت فوتبال خوزستان در مصاحبه‌ای به چگونگی صدور حکم پرداخته و به قانونی بودن آن تاکید کرده‌است.
طهمورث حیدری در مصاحبه خود که در سایت رسمی فدراسیون نیز منتشر شده‌است گفت:
«انتخاب هیأت‌رئیسه استان‌ها به طور دموکراتیک و با مراجعه به آرای عمومی مجمع آن‌ها انجام می‌شود اما گاهی مواردی اتفاق می‌افتد که خارج از اداره اراده فدراسیون هست اما درهرحال تصمیم ما با قانونمندی و مراعات اساسنامه هیئت هاست.
«دوره هیأت‌رئیسه فوتبال خوزستان دو ماه است به پایان رسیده و قانون‌گذار در اساسنامه هیئت‌ها برای اجازه ادامه کار یک رئیس که مدتش تمام‌شده از لفظ می‌تواند استفاده کرده که الزام ندارد و نمی‌گوید ضرورتاً باید بماند. در اساسنامه و بعد از پایان مهلت ریاست باید مدیرکل ورزش استان فرد جایگزین را پیشنهاد کند و سپس فدراسیون صدور حکم می‌کند پس تصمیم اولیه را استان اتخاذ می‌کند و نه فدراسیون».
«با توجه به این‌که کلیه مراحل ابلاغ سرپرست جدید هیئت خوزستان مطابق با اساسنامه هیات های استانی بوده استفاده از لفظ برکناری صحیح نیست. دوره ایشان تمام‌شده و سرپرست انتخاب‌شده است».
همه مسئولینی که مدعی خدمت به مردم و جامعه می‌باشند باید در عمل صداقت خود را نشان داده تا بدین‌وسیله بتوانند در راستای ایجاد اعتماد و بهبود روابط با جامعه اقدام نمایند.
صداقت زمانی ایجاد می‌شود که هیچ‌گونه تضادی میان افکار، الفاظ و اعمال افراد وجود نداشته باشد.
باید به این نکته توجه داشت که ممکن است با نادیده‌گرفتن صداقت، موفقیت‌های بزرگی حاصل شود و در کوتاه‌مدت فرد به شهرت و محبوبیت دست پیدا کند اما در چنین شرایطی ممکن است خیلی زود از عرش به فرش سقوط کرده و اندوخته‌هایش را از دست بدهد.
پس از همین افرادی که در حوزه‌های مختلف و در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مسئولیت پذیرفته‌اند انتظاری جز صداقت در رفتار و گفتارشان وجود ندارد.
مصاحبه طهمورث حیدری رییس کمیته امور استان‌های فدراسیون در ارتباط با مدیریت فوتبال خوزستان با توجه به شواهد موجود با صداقت در گفتار و رفتار فاصله عمیقی دارد. از کسانی که ادعای مدیریت پاک و به‌دور از هرگونه باند و باندبازی در فوتبال ایران را دارند انتظار می‌رود صریح در مورد مطالب زیر اظهار نظر نموده و شفاف‌سازی کنند.
مدت چهار ساله هیئت‌رئیسه فوتبال استان اردبیل در دی‌ماه سال ۱۴۰۰ به پایان رسید و بلافاصله مدیرکل ورزش و جوانان طی نامه شماره ۲۰۲/۱/۱۵۳۵۴ مورخه۱۴۰۰/۱۰/۱۹ سرپرست هیئت را معرفی کرده و خواستار صدور ابلاغ گردید.
فدراسیون فوتبال به درخواست اداره‌کل توجهی ننمود و  مسئولیت رییس هیئت را تا برگزاری مجمع انتخاباتی ادامه‌دار کرد. یعنی به فردی که دوره مسئولیتش به اتمام رسید و خود نیز یکی از کاندیداها بود امکان برگزاری مجمع را داد!!!
اگر با اتمام مهلت ریاست درصورت معرفی فرد جایگزین، فدراسیون باید حکم سرپرست صادر بکند این کار را چرا برای استان اردبیل انجام نداد و با درخواست اداره‌کل مخالفت کرد ولی در کمترین زمان ممکن حکم سرپرستی فوتبال خوزستان صادر شد؟ آیا در این‌گونه رفتارها حکمتی وجود دارد و اثری از صداقت در آن‌ می‌توان پیدا نمود؟
حیدری مدعی شده‌است که انتخابات استان‌ها دموکراتیک و با مراعات اساسنامه می‌باشد. کمیته تعیین صلاحیت مدیریتی نامزدها در اردبیل صلاحیت ۶ کاندیدا را تایید کرد ولی فدراسیون در نهایت بر روی ۳ نفر آن‌ها قلم قرمز کشید.
حالا باید کمیته امور استان‌ها جواب بدهد که رد صلاحیت ۳ کاندیدای هیات فوتبال استان اردبیل براساس کدام ماده و بندهای اساسنامه است و آیا در اساسنامه به‌صراحت وظیفه‌ای به‌عهده امور استان‌ها در مورد تشخیص صلاحیت مدیریتی واگذار شده‌است؟
میرشاد ماجدی و طهمورث حیدری باید صداقت در رفتار و گفتار را به اثبات برسانند و صراحتاً تفاوت موجود بین دو هیات فوتبال استان اردبیل و خوزستان را بیان کنند. شدنی نیست که سنگ اساسنامه و قانون را به سینه بزنیم ولی در عمل بر خلاف ادعای خود رفتار نماییم.
مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل، حراست اداره‌کل و دیگر نامزدها زنده و در قید حیات هستند. آن‌ها می‌توانند شهادت بدهند که ماجدی و حیدری در قبال استان‌ها رفتار یکسانی نداشته‌اند. راستی دلیل این رفتارهای متضاد، سلیقه‌ها، موضع‌گیری ها و طرفداری از نامزدهای احتمالی بوده و یا دمای هوا و انقباض و انبساط قوانین و اساسنامه فدراسیون فوتبال در استان اردبیل و خوزستان دلیل این برخوردها و موضع‌گیری‌ها می‌باشد. وقتی می‌گویند یک پای نظارت در ورزش می‌لنگد این قضیه نمونه بارزی برای اثبات این ادعا می‌باشد.

اخبار مرتبط