رفتن به بالا

آخرین های ورزش ایران و استان اردبیل از نگاه ناظر ورزش

تعداد اخبار امروز : 6 خبر


 • چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
 • الأربعاء ۲۳ رمضان ۱۴۴۲
 • 2021 Wednesday 5 May
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

 • پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۰
 • کد خبر : 10910
 • مشاهده : 21 بازدید
 • تیتر سایه 3 » کشتی
 • چاپ خبر : جدیدی: بدون هیچ چشم داشتی به کشتی وارد میدان شد

نماینده ایران در مجمع شورای کشتی آسیا گفت: بدون هیچ چشم داشتی و با عشق به کشتی وارد میدان شدم و از اینکه آبروی خود را برای این رشته خرج کردم، پشیمان نیستم. عباس جدیدی قهرمان جهان و المپیک و نماینده ایران در مجمع شورای کشتی آسیا گفت: پس از ۱۶ سال دوری از کشتی، […]

نماینده ایران در مجمع شورای کشتی آسیا گفت: بدون هیچ چشم داشتی و با عشق به کشتی وارد میدان شدم و از اینکه آبروی خود را برای این رشته خرج کردم، پشیمان نیستم.

عباس جدیدی قهرمان جهان و المپیک و نماینده ایران در مجمع شورای کشتی آسیا گفت: پس از ۱۶ سال دوری از کشتی، مسئولان فدراسیون کنونی پیشنهاد همکاری به من دادند و من نیز به خاطر دینی که به کشتی داشتم آن را قبول کردم.

وی ادامه داد: در این ۱۶ سال به خاطر سلایق روسای اسبق فدراسیون، دعوت رسمی از من برای حضور در کشتی نشد و وقتی دیدم که می توانم به کشتی خدمت کنم و از من خواسته شد که دین خود را به این رشته ادا کنم و من بدون هیچ چشمداشتی سریعا قبول کردم چراکه قلبم برای کشتی می تپد و خود را مدیون و بدهکار آن می دانم و با عشق به ورزش ملی کشور وارد این میدان شدم.

جدیدی در مورد مواردی که در قزاقستان اتفاق افتاد گفت: برای شرکت در انتخابات شورای کشتی آسیا، به قزاقستان سفر کردیم و چند روز زودتر در آلماتی حضور داشتیم تا رایزنی های لازم را انجام دهیم، همه چیز تا شب قبل از انتخابات خوب پیش می رفت و حدود ۲۲ رأی را نهایی کرده بودیم.

وی افزود: حتی رئیس فدراسیون جلسه دو ساعته و سازنده ای را با لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی داشت و این نشست نتایج مثبتی را نیز به همراه داشت.

نایب قهرمان المپیک اظهار داشت: برای حفظ منافع ملی و شأن کشتی ایران در این انتخابات حضور پیدا کردم، اما فکر می کنم یک عده ای که منافعی قبلا در آنجا داشتند و احساس می کردند که منافع آن ها به خطر می افتد، شیطنت کردند، اما باید بدانند که این حرکت را علیه من نکردند بلکه علیه کشتی ایران کردند.

وی افزود: همه چیز مشخص و هویدا است، در قزاقستان بحث من نبود، بحث آبرو و بحث پرچم مملکت بود و من یک مأمور و یک وسیله بودم، اما به نظرم منافع شخصی جای منافع ملی را گرفت و کارهای غیراخلاقی انجام شود و به نظرم هیچ ایرانی نمی تواند این اتفاق را ببخشد.

قهرمان کشتی آزاد جهان در مورد عواقب این اتفاق گفت: نمونه بارز آن مسابقات کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی آسیا بود، همانطور که دیدید چندین مدال طلای کشتی گیران ما با ناداوری ها از دست رفت و این موضوع قطعا به دلیل این بود که قدرت ما در کشتی آسیا و جهان تضعیف شد.

وی در مورد صحبت هایی که در مورد بداخلاقی هایی از سوی نمایندگان ایران صورت گرفت گفت: قطعا این موضوعات مزحک است و اصلاح حقیقت ندارد. بعنوان ملتی آزاد و یکی از قطب های کشتی جهان حق داریم که به مواردی که خارج از قانون است اعتراض می کردیم و اگر غیر از این بود که شأن کشتی ایران از بین می رفت. بهرحال اگر سابقه ی من را در کشتی ببینید متوجه می شوید که همیشه به دنبال اهتزاز پرچم ایران و نواخته شدن سرود مقدس کشورمان در مسابقات مختلف بوده و چیزی غیر از اعتلای ایران عزیز را در نظر نداشته ام.

جدیدی در مورد تبعات این دست حرکات گفت: من از همینجا اعلام خطر می کنم در مورد حمید سوریان که نماینده ایران برای عضویت در اتحادیه جهانی کشتی است و باید حتما پیشگیری قبل از علاج شود، ضمن اینکه ما رقابت های مهم المپیک را پیش رو داریم و اگر بخواهد در آنجا هم علیه کشتی گیران ما بی عدالتی شود، بسیار ناراحت کننده خواهد بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: موضوع اینکه برخی از نفرات داخلی در فدراسیون های بین المللی ورزشی عضویت دارند ولی تصمیات و نظرات آن ها همسو با فدراسیون های ملی و دستگاه ورزش کشور نیست بسیار به ورزش ایران ضربه می زند و از همینجا می خواهم که وزارت ورزش و سایر نهادهای ذیربط به این موضوع ورود کرده تا دیگر شاهد اتفقاتی از این دست نباشیم.

اخبار مرتبطآخرین مطالب