رفتن به بالا

آخرین های ورزش ایران و استان اردبیل از نگاه ناظر ورزش

تعداد اخبار امروز : 6 خبر


 • چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
 • الأربعاء ۲۳ رمضان ۱۴۴۲
 • 2021 Wednesday 5 May
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

در هفته ای که گذشت موفقیت تیم های فوتبال و فوتسال استان در رقابت های لیگ برای ورزش استان امید افرین بود. تیم شهرداری اردبیل که همچنان با مشکلات عمده ای چون عدم تعیین تکلیف مالکیت آن ، مشکلات مالی، روشن نبودن آیندۀ مدیریتی تیم، وجود مراکز مختلف در ارتباط با تصمیم گیری و احتمال […]

در هفته ای که گذشت موفقیت تیم های فوتبال و فوتسال استان در رقابت های لیگ برای ورزش استان امید افرین بود.
تیم شهرداری اردبیل که همچنان با مشکلات عمده ای چون عدم تعیین تکلیف مالکیت آن ، مشکلات مالی، روشن نبودن آیندۀ مدیریتی تیم، وجود مراکز مختلف در ارتباط با تصمیم گیری و احتمال بروز مشکلاتی چون ممانعت از حضور در ادامه رقابت ها از دور برگشت و…مواجه می باشد ، پنجشنبه گذشته در یک هوای سرد زمستانی ، بازیکنان متعصب و باغیرت اش فعل خواستن را به خوبی صرف کردند و یک پیروزی ارزشمند در مقابل کیان تهران به دست آوردند.
سه امتیازی که در این دیدار به سبد امتیازات شهرداری افزوده شد موقعیت تیم در جدول رده بندی را بهبود بخشید و تیم را به روزهای آینده امیدوار کرد.
مهدی واثق کاپیتان تیم بعد از برد در مقابل کیان به یک مورد اشاره کرد و گفت که بازیکنان رفته رفته در شرایط مسابقه قرار می گیرند و در هر بازی نسبت به بازی قبل بهتر ظاهر می شوند.
نکته ای که واثق به آن تأکید کرده کاملا درست و به جا می باشد. تیمی که در کم تر از ۴۸ ساعت بسته می شود و بدون یک جلسه تمرین اصولی در رقابت ها حاضر می شود با گذشت هفته ها به شرایط آرمانی نزدیک می شود و بنابر این در هفته های پیش رو می توانند نتایج خوشحال کننده ای به دست آورند.
اظهار نظرهای متفاوتی که در ارتباط با مالکیت تیم انجام می پذیرد نامگذاری آن را نیز با اما و اگرها روبرو می سازد. می گویند لطف الهیان شهردار اردبیل به هیچ عنوان زیر بار پذیرش مالکیت شهرداری نسبت به تیم نمی رود و آن را تیمی واگذار شده به آبی پوشان می داند. سازمان لیگ و فدراسیون تیم را به نام شهرداری می شناسند . مدیریت هیأت فوتبال بر تیم نیز می تواند موانع قانونی داشته باشد چرا که بر اساس ماده ۳ اساسنامه که وظایف هیأت های استانی را برشمرده است جایگاهی برای این امر در نظر گرفته نشده است . برای تیمی که با چنین وضعیتی مواجه است پیروزی در مقابل حریفان و قرار گرفتن در رده های بالای جدول اقدامی ستودنی و تحسین برانگیز می تواند باشد.
امیدواریم پیروزی های شهرداری همچنان ادامه داشته باشد تا شاید با دست نوازش برخی از مسؤولین مواجه بشود.
البته به همان اندازه که بازیکنان و کادر فنی و سرپرستی تیم در قبال فوتبال استان احساس مسؤولیت می کنند و بار سنگینی را متحمل می شوند متأسفانه مسؤولان از تیم و فوتبال گریزان هستند. راستی چرا کسانی که تا دیروز تیم را مایۀ آبروی ورزش استان می دانستند و در مصاحبه ها حمایت از آن را وظیفه خود تلقی کرده و در دوران لیگ یک طرفدار پر و پاقرص فوتبال و تیم بودند چرا امروز به دشمن خونی آن تبدیل شده اند؟ این یک معادله چندمجهولی است که نه فوتبالی ها و نه تحصیل کرده های ورزش نسبت به حل آن نمی توانند موفق بشوند. ریاضی دان کارکشته و صاحب سبکی که از سیاست نیز سررشته داشته باشد شاید بتواند در برطرف کردن این قبیل ابهامات در فوتبال ما مؤثر باشد.
دو پیروزی با ارزش در فوتسال
جمعه گذشته تیم فوتسال الغدیر اردبیل نماینده تکاب قعر نشین جدول رده بندی را در دیداری پر گل مغلوب کرد .
نیمه اول این دیدار چندان چنگی به دل نزد. نتیجه ۲ بر ۲ که در پایان این نیمه به دست آمد تأئید کننده این ادعا می تواند باشد.
در دقایق اولیه، تیم الغدیر که مهره های خوبی در اختیار دارد دروازۀ حریف را باز کرد . بعد از به ثمر رسیدن گل اول ، الغدیر صاحب یک ضربه پنالتی شد . دروازه بان تکاب که در نیمه اول بهترین بازیکن میدان بود ضربه پنالتی علی خرمی را مهار کرد .
تماشاگران حاضر در ورزشگاه در این روز تیم را خوب حمایت می کردند اما دوندگی بیشتر یاران تکاب و درخشش دروازه بان تیم مانع از به ثمر رسیدن گل های بیشتر توسط یاران الغدیر در نیمکه اول شدند.
نیمه مربیان را حسین رحیمی از همکار تکابی خود برد. در نیمه دوم بازیکنان الغدیر با اجرای دستورات نیمکت، موفق عمل کردند و حاصل آن چهار گلی بود که توسط یاسر ذوالفقار پور در دقایق ۲۵ و ۳۲ و علی خرمی در دقیقه ۳۵ز و سعید شجاعی در دقیقه ۳۸ به ثمر رسید و در نهایت این بازی ۶ بر ۲ به نفع الغدیر به پایان رسید.
پیروزی در پارس اباد
در ادامه پیروزی های نمایندگان استان، تیم شهید کیان پارس آباد به یک پیروزی دلچسب دست یافت و موفق شد تیم اروم آلیاژ ارومیه تیم رده سومی جدول را با شکست مواجه سازد.
این بازی با نتیجه ۲ بر ۱ به نقع شهید کیان به پایان رسید. تیم شهید کیان با توجه به توانایی ها و قدرت بازیکنانش باید در رده های بالای جدول قرار بگیرد و بدون شک پیروزی تیم در هفته چهارم می تواند در بالا بردن روحیه بازیکنان و ایجاد انگیزه بیشتر برای درخشش در هفته های آینده نقش تأثیر گذاری داشته باشد.

اخبار مرتبطآخرین مطالب