رفتن به بالا

آخرین های ورزش ایران و استان اردبیل از نگاه ناظر ورزش

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


 • پنجشنبه ۷ تیر ۱۳۹۸
 • الخميس ۲۳ شوال ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 27 June
  اردبیل لطیف
  ٢۵(°C)
  وزش باد ١۶(mph)
  فشار ٢۵.۵٢(in)
  محدوده دید ١٨.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 10-Very High
  رطوبت ٢۵.۵٢(in)
اوقات شرعی

مراسم تجلیل از افتخار آفرینان

جلسه ای به بزرگی کشتی اردبیل

خانواده پرافتخار کشتی استان امروز در سالن اجتماعات مجموعه ورزشی رضازاده اردبیل جمع شدند تا از افتخار آفرینان این رشته در طول سال ۹۶ تجلیل بکنند. فضایی که در سالن حاکم شده بود فضائی سرشار از خاطرات خوش گذشته با حضور افتخار آفرینانی فراموش نشدنی، بزرگانی با تعصب، مردانی با وقار، انسان هایی آزاده و […]

خانواده پرافتخار کشتی استان امروز در سالن اجتماعات مجموعه ورزشی رضازاده اردبیل جمع شدند تا از افتخار آفرینان این رشته در طول سال ۹۶ تجلیل بکنند.

فضایی که در سالن حاکم شده بود فضائی سرشار از خاطرات خوش گذشته با حضور افتخار آفرینانی فراموش نشدنی، بزرگانی با تعصب، مردانی با وقار، انسان هایی آزاده و صبور و دلاورانی با دلی به وسعت دریا و گوش شکسته هایی با قامت های استوار و تلاشگرانی عاشق خدمت بی منت بود. مشاهده آن همه افتخار در یک فضای محدود برای کسانی که روزهای بزرگی، اقتدار، قدرت، صلابت و سرافرازی و سربلندی آن ها را درک کرده بودند فرصت مناسبی برای تجدید خاطره ها و دیدارها در آستانه سال جدید بود.

دست رئیس هیات کشتی استان و همکارانش درد نکند که علی رغم همه مشکلات و تنگناهای موجود برپایی جلسه ای تحت عنوان تجلیل از قهرمانان را بهانه ای برای روبوسی ها و در آغوش گرفتن ها و از ته دل خندیدن ها قرار می دهند.

جوانانی که امروز تازه در اول راه کشتی هستند با مشاهده پیشکسوتان و رفتار و سلوک آن ها می توانند درس های بزرگی بیاموزند که در فردا و فرداهای زندگی و قهرمانی کمک حال شان باشد.

در این فرصت، مجالی برای اسم بردن از همه آن هایی که امروز حضورشان بر عظمت، بزرگی و اقتدار مراسم افزوده بود، نیست ولی می توان گفت که اردبیل از نظر سرمایه انسانی در کشتی از ذخایری ناب و تکرار نشدنی بهره مند است. تک تک پیشکسوتان و استخوان خرد کرده های کشتی برای ورزش اردبیل نعمت بزرگی محسوب می شوند و ای کاش امکاناتی فراهم شود تا در اردبیل محلی به موزه کشتی استان اختصاص داده شود و مدال ها و افتخارات و بیوگرافی همه کسانی که سال ها برای ورزش و کشتی استان عرق ریخته، زحمت کشیده و جوانی خود را وقف اش کرده اند با نگاهداری در آن به آسانی و به بهترین راه به نسل آینده منتقل بشود.

از کنار کشتی اردبیل نباید به سادگی عبور کرد. این رشته و گذشته آن فریاد می زند که جایگاه اش در ورزش جایگاهی بس رفیع و بلند است و بنابر این ضرورت دارد مسؤولین نگاه و اقدام شان در مورد آن با توجه به جایگاه اش صورت پذیرد.

از حق نباید گذشت و دور از جوانمردی است که پرده بر روی واقعیت ها کشیده شود. در سال های اخیر در ارتباط با زیر ساخت های مورد نیاز کشتی و بخصوص خانه های کشتی قدم های بسیار خوبی برداشته شده است ولی کشتی اردبیل برای رسیدن به جایگاهی که حق طبیعی آن می باشد نیاز به برخی اقدامات ، امکانات و توجهات دارد که یک سر آن به فکر باز و علاقه مندی مسؤولین بخش های مختلف استان به ورزش و کشتی بسته است و امیدواریم در سال جدید کشتی استان با برخورداری از یک سری توجه های خاص از سوی مسؤولین در مسیر به دست آوردن افتخارات گذشته گام بردارد.

علاوه بر افتخارآفرینان امروز و دیروز کشتی و در واقع صاحبان اصلی این رشته مسؤولین نیز از دعوت هیات کشتی استان استقبال مناسبی کرده بودند. حضور صدیف بدری و رضا کریمی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و لطف الهیان شهردار اردبیل به همراه بهرام آقاخانی سرپرست اداره کل ورزش و جوانان و محد رضا برادران معاون ورزشی اداره کل و نادری مسؤول تربیت بدنی سپاه از میهمانان حاضر در مراسم بودند.

مراسم تجلیل از افتخار افرینان کشتی از استان همجوار ، آذربایجان شرقی نیز میهمانان بزرگی را میزبانی کرد. دکتر ایوب بهتاج مدیر کل ورزش و جوانان آن استان به همراه وظیفه خواه رئیس هیات کشتی و پرویز هادی قهرمان آسیا در مراسم تجلیل از قهرمانان حضور یافته بودند.

بزرگان کشتی اردبیل به رسم میزبانی استقبال خوبی از میهمانان کردند و بخصوص سید آقا سید حاتمی عضو هیات رئیسه هیات کشتی به خوبی از هادی تجلیل کرد و از وی به عنوان سرمایه ای برای ورزش آذربایجان و کشتی آزاد نام برد.

حضور میهمانان از استان آذربایجان شرقی مقدمه ای برای عقد تفاهم نامه بین هیات های کشتی دو استان و امضای آن شد و امید است لین تفاهم نامه فقط برای نوشته شدن و تبادل و عکس گرفتن نشده باشد و سال آینده با اجرائی شدنش همکاری های دو استان در زمینه کشتی افزایش پیدا بکند.

تعداد سخنرانان مراسم تقریبا زیاد بود اما مدیریت حاج محمد قربانی مجری توانا و نام آشنای ورزش و کشتی از خستگی بیشتر حاضرین جلوگیری کرد.

داور جدی گزارشی از عملکرد یک ساله هیات ارائه کرد. دکتر بهتاج در سخنانی از خانواده کشتی استان و حمایت های آن ها در طول مدیریت اش قدردانی کرد. سید آقا سید حاتمی و بهنام بشیرپور اعضای هیات رئیسه هیات کشتی گوشه ای از مشکلات این رشته از جمله کمبود اعتبار را مورد اشاره قرار دادند. بهرام آقاخانی خیر مقدم گفت و دو نماینده مردم در مجلس از ضرورت حمایت از ورزش و سیاست مجلس در این راستا سخن گفتند و پایان بخش مراسم تقدیم هدایا به کشتی گیران، مربیان، داوران و پیشکسوتان این رشته بود.

جلسه تجلیل و غیبت اعضای شورا

همین چند روز پیش بود که در فضای مجازی با انتشار عکس های مختلف از ملاقات هیات رئیسه کشتی با رئیس شورای اسلامی شهر و برخی از اعضا خبر داده شد. این که در این ملاقات چه مسائلی مطرح بوده و هیات کشتی چه نتیجه ای از این حضور در شورا گرفته است به بحث جداگانه ای نیاز دارد ولی آیا عدم حضور رئیس شورا و دیگر همکارانش در جلسه ای که جمعی ازبهترین جوانان و پیشکسوتان اعضای آن را تشکیل می دادند سؤال برانگیز نیست؟ حداقل آن عزیزانی که در زمان تبلیغات در لیست ورزشی ها قرار گرفتند و در محوطه مجموعه ای که این جلسه برگزارشدعکسی به یادگار انداختند و وعده های آنچنانی دادند گوشه ای از وظایف خود در قبال ورزشی ها را ادا می کردند. آیا وقت آن نرسیده است عزیزانی که در ایام انتخابات پیش قدم شدند و برای جامعه ورزش لیست دادند و ورزشکاران را به حمایت از لیست تشویق و ترغیب کردند در قبال این بی توجهی ها و احیانا خلف وعده ها پاسخگو باشند؟

اخبار مرتبطگروه یک – لیگ دسته دوم فوتسال کشور

رده تیم بازی تفاضل امتیاز
1 اروم آلیاژ ارومیه 10 3 19
2 شهید سرخه‌ای ری 10 2 19
3 الغدیر اردبیل 10 6 16
4 شهید کیان پارس‌آباد 10 4 16
5 سفیدرود آستانه اشرفیه 10 1 12
6 قایقران تکاب 10 16- 2