رفتن به بالا

آخرین های ورزش ایران و استان اردبیل از نگاه ناظر ورزش

تعداد اخبار امروز : 6 خبر


 • چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
 • الأربعاء ۲۳ رمضان ۱۴۴۲
 • 2021 Wednesday 5 May
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

به وقت انتقام به طعم صعود - میدان امروز
همان سالن، همان تیم‌ها و همان جریان صعود؛ تاریخ برای الغدیر اردبیل و اروم آلیاژ ارومیه بعد 2 سال تکرار شده است...

به وقت انتقام – به طعم صعود

دو هفته نامه میدان ورزش اردبیل در یکی از مطالب خود به رقابت‌های لیگ دسته دوم فوتسال کشور و دیدار حساس و پایانی دور اول لیگ دو یعنی جدال الغدیر اردبیل و اروم آلیاژ ارومیه پرداخته است؛ که با یکدیگر این مطلب را می‌خوانیم: رقابت‌های لیگ دسته دوم فوتسال کشور به ایستگاه پایانی در مرحله […]

دو هفته نامه میدان ورزش اردبیل در یکی از مطالب خود به رقابت‌های لیگ دسته دوم فوتسال کشور و دیدار حساس و پایانی دور اول لیگ دو یعنی جدال الغدیر اردبیل و اروم آلیاژ ارومیه پرداخته است؛ که با یکدیگر این مطلب را می‌خوانیم:

رقابت‌های لیگ دسته دوم فوتسال کشور به ایستگاه پایانی در مرحله اول رسیده است؛ هفته نهم این رقابت‌ها جمعه ۱۷ فروردین ماه برگزار شد و تکلیف دو تیم صعود کننده به دور بعد مشخص شد،‌ بدین ترتیب شهید سرخه‌ای ری و اروم آلیاژ ارومیه راهی دور بعد شدند و تنها یک تیم از بین الغدیر اردبیل و شهید کیان پارس آباد خواهند جنگید تا نماینده سوم این گروه در مرحله دوم باشند.
فصل ۹۶ – ۹۷ لیگ دو کشور از دی ماه کلید خورده است و جمعه ۲۴ فروردین ماه آخرین ایستگاه دور اول آن خواهد بود و در گروه اول رقابتها همان‌طور که اشاره شد تکلیف صعود دو تیم مشخص شده است. از طرفی قایقران تکاب نیز سقوط کرده است و سفیدرود آستانه اشرفیه نیز دیگر نه صعود می‌کند و نه سقوط؛ در این بین دو تیم در هفته آخر خواهند جنگید که از قضا هر دو نماینده استان اردبیل هستند یعنی الغدیر اردبیل و شهیدکیان پارس آباد این اتفاق کمی تلخ است زیرا یکی از آن‌ها راهی دور بعد می‌شوند. الغدیر حالا در رتبه سوم و شهیدکیان در رتبه چهارم جدول رده بندی قرار دارند؛ هر دو تیم ۱۳ امتیازی هستند و تنها الغدیر اردبیل با ۳ تفاضل گل مثبت نسبت به شهیدکیان از آنها بالاتر ایستاده است.
الغدیر اردبیل بحران‌هایی را در این فصل گذاشته است که یک دهم این بحران ها برای نابود کردن یک تیم لیگ برتری با سابقه کافی است اما اخلاص، همدلی و مدیریت حرفه‌ای الغدیری‌ها باعث شده است آن‌ها پس از هر بار روی زمین افتادن باردیگر محکم‌تر بایستند و استوار به راه‌شان ادامه دهند. انگیزه آن‌ها بعد این همه سختی هزاران برابر شده است از طرفی در تاریخ فوتسال اردبیل عموما تیم‌ها برای بقا جنگیده‌اند و خیلی کم یا اصلا هیچ ندیده‌ایم که تیمی برای صعود بجنگد؛ الغدیری‌ها به سوی تاریخ سازی گام برمی‌دارند و در سکوت رسانه‌ای که تصمیم کل باشگاه بوده است گام به گام پیش رفته‌اند تا پس از پایان بگویند که چه گذشت و چه کرده‌اند اما در رابطه با بازی این هفته آن‌ها باید بگوئیم که اروم آلیاژ ارومیه میهمان‌شان خواهد بود که اصلا حریف دست و پا شکسته‌ای نیست و اصلا دوران بحرانی آن‌ها پس از شکست در برابر آن‌ها شروع شد. اگر به تاریخ نگاهی کنیم حدوداً دو فصل پیش بود که هر دو تیم در لیگ دسته سوم حاضر بودند و در دیداری حساس که حکم صعود به لیگ دو را داشت، در برابر یک دیگر قرار گرفتند و خوب در استادیوم تختی اردبیل الغدیر بازی را واگذار کرد تا ارومیه راهی لیگ دو شود اما پس از دو سال تاریخ تکرار شده است، همان تیم‌ها، همان سالن و همان رویای صعود واژه‌هایی هستند که می‌توانند این دیدار را توصیف کنند. جدالی به وقت انتقام و البته با پاداشی گران‌بها به نام صعود.
شهید کیان پارس آباد دیگر نماینده استان اردبیل که فصل گذشته تا پای صعود به لیگ دسته اول فوتسال کشور رفت و تنها با تفاضل گل کمتر سوم شد و نتوانست راهی سطح اول فوتسال کشور شود. آنها دوباره نمی‌خواهند قربانی تفاضل گل شوند و امید دارند تا پیروز شوند و این طرف الغدیر امتیاز از دست دهد اما در صورتی که الغدیر و شهید کیان هر دو پیروز شوند کار برای شهید کیان سخت است زیرا باید با ۴ تفاضل گل در بازی خودش پیروز شود تا صعود کند و در صورتی که آن‌ها نتوانند نتیجه‌ای برابر یا بالاتر از آن‌ها کسب کنند در لیگ دو برای فصل بعد ماندگار خواهند شد.
حالا با این شرایط باید دید کدام یک از نمایندگان استان جواز حضور در بین ۱۶ تیم برتر لیگ دو ایران را پیدا می‌کند تا برای لیگ یک بجنگد؛ لیگ دسته دوم فوتسال کشور در ۶ گروه برگزار می‌شود که از ۴ گروه ۶ تیمی و ۲ گروه ۵ تیمی تشکیل شده است؛ از گروه‌های ۶ تیمی ۳ تیم و ۵ تیمی ۲ تیم راهی مرحله دوم خواهند شد که در مجموع ۱۶ تیم می‌شوند. این ۱۶ تیم در ۴ گروه ۴ تیمی بصورت مجتمع جدال خواهند کرد تا از هر گروه ۲ تیم راهی مرحله نهایی شود؛ در مرحله نهایی ۲ گروه ۴ تیمی تشکیل خواهد شد و تیم‌های اول و دوم هر گروه راهی لیگ دسته اول فوتسال کشور خواهند شد.

اخبار مرتبطآخرین مطالب