رفتن به بالا

آخرین های ورزش ایران و استان اردبیل از نگاه ناظر ورزش

تعداد اخبار امروز : 6 خبر


 • چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
 • الأربعاء ۲۳ رمضان ۱۴۴۲
 • 2021 Wednesday 5 May
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

بازی دو تیم الغدیر و اتحاد برنای ورامین که قرار بود ساعت ۱۶ امروز در سالن شهید آسمانی برگزار شود به دلیل عدم صدور کارت بازی بازیکنان الغدیر لغو شد. در حالیکه بازیکنان هر دو تیم در میدان حضور داشتند و نماینده فدراسیون نیز در سالن بود به دلیل آماده نشدن کارت بازیکنان تیم الغدیر […]

بازی دو تیم الغدیر و اتحاد برنای ورامین که قرار بود ساعت ۱۶ امروز در سالن شهید آسمانی برگزار شود به دلیل عدم صدور کارت بازی بازیکنان الغدیر لغو شد.
در حالیکه بازیکنان هر دو تیم در میدان حضور داشتند و نماینده فدراسیون نیز در سالن بود به دلیل آماده نشدن کارت بازیکنان تیم الغدیر و به دنبال تماس های برگزار شده با کمیته فوتسال و دستور از بالا ، اجازه انجام بازی صادر نشد و در نهایت دو تیم میدان مسابقه را ترک کردند تا تصمیم نهایی در این ارتباط در روزهای آینده از سوی دست اندرکاران مربوطه اعلام شود.
بازی های جام حذفی فوتسال برابر تصمیمی که گرفته شده در رده امیدها برگزار می شود. جوانان آینده دار اردبیل مصمم و با روحیه ای مثال زدنی وارد میدان شدند ولی برخورد عوامل فدراسیون و بخصوص تناقض گویی های سلیمانی دبیر کمیته فوتسال آنها را دلسرد و ناامید کرد.
چنین حرکات و تصمیم هایی مطمئنا در روحیه بازیکنان جوان و بازی هفته بعد آنها می تواند تاثیر منفی داشته باشد مگر اینکه کادر فنی بتواند در فرصت باقی مانده از نظر روانی آنها را آماده برای ادامه مسابقات بکند.
تیم الغدیر تمایلی برای شرکت در مسابقات جام حذفی نداشت اما ظهر روز گذشته با اصرار کمیته فوتسال تصمیم به حضور گرفتند و سی میلیون ریال نیز ورودیه مسابقات را واریز کردند.
دبیر کمیته فوتسال بعد از واریز ورودیه در تماس تلفنی موافقت کرده بود که تا صدور کارت بازی ، بازیکنان تیم الغدیر در اولین دیدار با کارت های ملی کنترل بشوند . حتی این امر به داوران مسابقه نیز ابلاغ شده بود. متأسفانه در آستانه آغاز مسابقه، سلیمانی در تماس تلفنی زیر حرف ها و قول های خود زد و کنترل بازیکنان با کارت ملی را منتفی اعلام کرد و در نهایت بازی انجام نشد و تماشاگران ، بازیکنان و دست اندرکاران ، محل مسابقه را ترک نمودند.
بی نظمی حاکم بر مسابقه ، دلخوری تماشاگرانی که برای تشویق جوانان در سالن حضور یافته بودند را فراهم کرد. اگر دبیر کمیته فوتسال امروز حرف دیروز خود را پس می گیرد با وجود شاهدانی که می توانند این ادعا را ثابت بکنند آیا نباید مورد سؤال قرار بگیرد؟
در قبال این بی نظمی و کم لطفی به عده ای جوان سالم و پاک ، وظیفه مسؤولین فوتبال استان چیست؟ اگر آنها در سالن مسابقه بودند شاید می توانستند با رایزنی از قدرت و نفوذ برخی از دوستانشان از جمله طالقانی مسؤول کمیته امور استان های فدراسیون و بهاروند رئیس سازمان لیگ استفاده بکنند و مجوز آغاز بازی را به دست آورند.
جلسات قبل از بازی به چه منظوری تشکیل می شود؟ اگر در آن جلسه مشکل الغدیر مطرح و با استناد به وعده های سلیمانی ، صورتجلسه تنظیم شده است آیا بعد از گذشت ساعت ها از آن تصمیم می توان با صدور دستور تلفنی خلاف تصمیمات صورتجلسه عمل کرد؟
هدف دبیر کمیته فوتسال از این یک بام و دو هوا چه بوده و چرا هر لحظه تصمیم جدیدی گرفته و با فوتسال اردبیل به این ترتیب رفتار نموده است؟
اگر مسؤولین الغدیر هم به موقع تصمیم می گرفتند و اقدام می نمودند نیاز به هر لحظه تصمیم گیری دست اندرکاران کمیته فوتسال نبود. هر چه بود گذشت ولی اینگونه با وقت و احساسات تماشاگران و دوستداران فوتسال بازی کردن کاری منطقی و اصولی نبوده و نیست.

اخبار مرتبطآخرین مطالب