رفتن به بالا

آخرین های ورزش ایران و استان اردبیل از نگاه ناظر ورزش

تعداد اخبار امروز : 10 خبر


 • چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰
 • الأربعاء ۲۲ جماد ثاني ۱۴۴۳
 • 2022 Wednesday 26 January
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

مهلت معرفی نماینده استان‌ها برای مرحله نخست لیگ دسته سوم در آستانه به پایان رسیدن است. هنوز رقابت‌های لیگ به‌اصطلاح برتر فوتبال استان اردبیل به پایان نرسیده‌است. در دو یا سه هفته باقی‌مانده می‌خواهند، قضیه را طوری خاتمه دهند و قهرمان لیگ مسئله‌ساز را معرفی کنند تا بتوانند در آمارها حرفی برای گفتن داشته باشند […]

مهلت معرفی نماینده استان‌ها برای مرحله نخست لیگ دسته سوم در آستانه به پایان رسیدن است. هنوز رقابت‌های لیگ به‌اصطلاح برتر فوتبال استان اردبیل به پایان نرسیده‌است. در دو یا سه هفته باقی‌مانده می‌خواهند، قضیه را طوری خاتمه دهند و قهرمان لیگ مسئله‌ساز را معرفی کنند تا بتوانند در آمارها حرفی برای گفتن داشته باشند و مدال برگزاری لیگ برتر را به سینه بزنند.
داستان لیگ به‌اصطلاح برتر فوتبال استان داستان عجیبی است. این‌ها که نوشته می‌شود و گوشه‌ای از واقعیت‌های فوتبال بیان می‌گردد مسلماً به مذاق برخی‌ها خوش نمی‌آید. اجازه ندهیم فضای نقد توسط افراد منفعت جو و شهرت‌طلب محدود شود. برای هر نوشته‌ای جهت روشن‌شدن افکار عمومی می‌توان جواب قانع‌کننده داد و رسانه مجوزدار مجبور به انتشار جوابیه‌است. درصورتی‌که جوابی به دست ما برسد، ملزم به انتشار آن بوده و هستیم.
قصاص قبل‌از جنایت
تیم میعاد مغان که یکی از تیم‌های حامی هیات فوتبال محسوب می‌شود، این‌بار سنت‌شکنی کرده و در بیانیه‌ای تهدید نموده که برای دیدار روز سه شنبه به‌ گرمی نمی‌رود.
این دیدار قرار است در چارچوب رقابت‌های دور برگشت انجام پذیرد. دور رفت دیدار دو تیم میعاد مغان و هیئت فوتبال گرمی همان مسابقه‌ای است که نیمه‌تمام مانده و تا به امروز که در آستانه پایان رقابت‌ها هستیم حکم آن صادر نشده‌است. به‌نظر علاقه‌مندان رسیدگی به پرونده یک بازی چرا این مدت طول کشیده‌است؟ آیا در این کار حکمتی وجود دارد؟
حالا هم میعاد پیش‌دستی می‌کند و می‌گوید که تیم ما تهدید شده و از امنیت کافی برای حضور در گرمی برخوردار نیستیم.
به‌هرحال شما فکر می‌کنید ریشه این همه نابسامانی‌ها چه می‌تواند باشد؟ آیا نمی‌توان گفت که دوای همه این دردها مدیریت بی‌طرفانه و عدالت محورانه است؟ شاید ما اشتباه می‌کنیم.
بی‌جواب ماندن اعتراض هفته اول
این موردی که می‌خواهم اشاره بکنم در نوع خودش شاهکار دنیای فوتبال است. در هفته اول دور رفت تیم ساوالان یوردوم مشگین‌شهر به دلیل استفاده از بازیکن غیرمجاز (سرباز )توسط تیم هیئت گرمی اعتراض کرده‌است. مسابقات به پایان می‌رسد ولی همچنان نتیجه اعتراض مشخص نشده است. جل الخالق!
چه کارهایی که نمی‌بینیم. می‌گویند همه جمع شده‌اند تا مجوزی برای بازی آن بازیکن دست‌وپا بکنند و هیئت فوتبال استان معطل آن نامه است. البته امیدواریم که این حرف نیز در حد شایعه باشد. ولی به‌نظر شما این‌همه طول دادن قضیه بودار نیست؟
جدول رقابت‌ها
همواره جدول رقابت‌های لیگ به‌اصطلاح برتر فوتبال استان، محرمانه‌ترین جدول دنیا می‌باشد. چرا هیات فوتبال رغبتی برای انتشار جدول رقابت‌ها ندارد؟ کجای آن محرمانه است که فقط باید خود هیئتی ها از آن آگاه باشند و دیگران نامحرم .
م
این را هم اگر در جریان قرار بگیرید بد نیست. لیگ به‌اصطلاح برتر فوتبال استان با ۹ تیم آغاز شده‌است. در هفته چهارم تیم پری‌زاد مغان کناره‌گیری نموده و در هفته هشتم نیز مشکین نوین منصرف شده‌است. آیا این بحث خود دلیل محکم و قانع‌کننده برای قدرت، اهمیت، ابهت و هیبت فوتبال استان و لیگ به‌اصطلاح برتر نیست؟
منوچهری شاعر گران‌قدر می‌گوید: خرابی چون‌که از حد بگذرد، آباد می‌گردد.
به‌نظر می‌رسد که وقت همت دلسوزان واقعی فوتبال منطقه برای آباد کردن خرابی‌های آن رسیده باشد. ان‌شاءالله.

اخبار مرتبطآخرین مطالب